İnsanları hayata bağlayan pek çok şey vardır. Aile, hobiler, iş, dostluklar… Bir de sosyal sorumluluk ve aidiyet duygusu. Toplumun eğitim ve kültür seviyesini artırmak da kimi zaman bir mutluluk, bir misyon vesilesidir. Derneğimizin başlıca amacı da budur. Gerek üyelerimizin gerekse de izleyenlerimizin mutluluğu bizim misyonumuzun temelini teşkil eder.1998 yılında kurulmuş olan derneğimiz bu güne kadar bir çok musıkisevere eğitim vermiş, çok sayıda izleyiciyle gönül bağı kurmuş, onları mutlu etmiştir. Evrensel iletişim dili olan müziği, sanatsal bir çizgide, bestecisinden, güftecisine, sazendesine kadar  gelecek nesillere tanıtmak, sevdirmek en büyük idealimizdir.

Derneğimiz bu sezon 20. Kuruluş yılını idrak ediyor.  Bu günlere ulaşmamızda emeği geçen kurucularımıza, yöneticilerimize, şeflerimize, üyelerimize, dernek faaliyetlerimizde çalışma salonu  ve konser mekanını bizlere sunan kurumlara sponsorlarımıza ve vefalı izleyicilerimize teşekkür ederiz.

 

Sevgi ve Saygılarımla,

Ali Topçu

Bahçeşehir Musîki Derneği Başkanı

Başkanın Mesajı

Tarihçemiz

Bahçeşehir Musıki Derneği 1998 yılında Türk Müziğini seven birkaç sanatseverin girişimleri sonucu bir araya gelerek çalışma arzuları ile doğdu. Bu çalışmalar o günlerde İstanbul Klasik Türk Müziği Korosu ses sanatçılarından Sayın Erol ÜNAL yönetimi ile başladı, 2007 yılı ilk döneminde TRT İstanbul Radyosu ses sanatçılarından

Sayın Serhat SARPEL  ile çalışmalarını sürdürdü.

2007 ikinci döneminden itibaren TRT İstanbul Radyosu ses Sanatçılarından Sayın Cengizhan SÖNMEZ ile çalışmalarına devam etmekte.

Kuruluşunun İlk yıllarında belirli bir çalışma mekanı ve ortamı bulmakta yaşanan zorluklar, farklı mekanlarda bir araya gelinerek giderilmeye çalışıldı. İlk dönem yapılan repertuar çalışmaları, takip eden yıllarda ve her Mayıs ayında “Anneler Günü” özel konserleri ile değişik konser faaliyetlerine dönüşerek devam etti.

1998 yılında bu çalışmalara katılan sanat sever Bahçeşehir’lilerin ortak kararı sonucu başlatılan çalışmalar “Bahçeşehir Musıki Derneği”ni oluşturdu. Derneğimiz, Bahçeşehir Belediyesinin kurulması ile yöneticilerinden çok yakın ilgi ve alaka görmüştür. O günlerde çalışmalarımız Bahçeşehir Belediyesi toplantı salonunda sürdürülmekteydi. 2009 yılında Başakşehir Belediye Başkanı Sn. Mevlüt Uysal ve ekibinin yakın desteğiyle çalışmalar Bahçeşehir İSMEK binasında, konserler ise Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi'nde gerçeklerştirildi. 

 

Başkan: Ali Topçu

Başkan Yardımcısı: Süheyla Özmansur

Başkan Yardımcısı: Rauf Kunt

Muhasip Üye: Kamber Gezginci

Dernek Sekreteri: Nalan Köse

Yönetim Kurulumuz

Şefimiz Sn.Cengizhan Sönmez

1974 yılında Samsun’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Sinop’ta tamamladı. Küçük yaşta müziğe olan kabiliyeti ile dikkat çeken Sönmez, mandolin, bağlama, bas bağlama ve ud çalmayı öğrendi.

Müzik eğitimine İstanbul’da devam eden sanatçı, 1992 yılında İ.T.Ü. Türk Musıkisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümüne girdi. 1997 yılında lisans, 2001 yılında ise aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Bekir Sıtkı Sezgin, Alaeddin Yavaşça, Erol Uras, Abdi Coşkun gibi bir çok değerli hocadan ders aldı. Dönemin tüm üstatları İle çalışma imkanı buldu.
 

1993 yılında TRT’nin açtığı ses yarışmasında İstanbul bölge birincisi,  ardından tüm bölge biricileri arasında yapılan finalde yaklaşık yedi bin yarışmacı arasından Türkiye Birincisi seçildi.

1994 yılında TRT İstanbul Radyosunda ses sanatçılığı görevine başladı. TRT’nin Radyo Televizyon programlarında solist olarak görev alan sanatçı, Türkiye’de ve Yurt Dışında çok sayıda festival ve konser programlarına solist, korist ve şef olarak katıldı. Birçok müzisyenle CD ve kaset çalışmaları yaptı.

1997 yılından bu yana birçok kuruluş ve dernekte hocalık ve şeflik yapmıştır. İ.T.Ü Devlet Konservatuarı, Boğaziçi Musıki Derneği Hannover Türk Evi Korosu, Beşiktaş Musıki Derneği, Bakırköy Musıki Konservatuarı Vakfı, Bahçeşehir Musıki Derneği (devam etmekte) bunlardan bazılarıdır.

 İyi derecede ud ve tanbur çalan sanatçı ileri icra teknikleri ile ilgili çalışmalar yapmakta beste çalışmalarına devam etmektedir.

Aralık 2009 da ilk albümü olan  “Bir Tutam Hasret” ‘i  tüm müzik severlerle paylaşarak büyük bir beğeni kazanmıştır.

Albümündeki birkaç bestesi; Neydi Cürmüm Bilmem Felek Esir Etti Sana, Burcu Burcu, Pişmanlık ve Aşkınla Bahtiyarım.

Sn. Cengizhan Sönmez'in son albümü olan Ödül'ü müzik marketlerde bulabilirsiniz.

Adnan Enderer

Adnan Güngör

Ahencan Emirahmetoğlu

Ali Topçu

Arzu Ruhi

Asu Arıcan

Aykan Eker

Ayşen Fırıncıoğlu

Aytekin Batmaz

Batuhan Gencer

Belgin Kandemir

Beyhan Karagüzel

Buluthan Aşçı

Ceyhun Usta

Cüneyt Oktay

Dağıstan Kılıçaslan

Fatma Zehra Eren

Filiz Küpçü

Fisun Şaşmaz

Gaye Topal

Güler Çelik

Güler Kaya

Hasan Deniz Bilişik

Hayriye Çağlıaltuncu

Hülya Altaykan

İlknur Beker

Kadri Emir

Kadriye Zöngür

Kamber Gezginci

Mehmet Ali Solak

Metin Kazancıgil

 

gallery/fgsdghagh

Üyelerimiz

Murat Solmazer

Mustafa Duruay

Mustafa Ermiş

Mustafa Kansu

Mustafa Kurt

Müge Hale Çetintürk

Nalan Güven

Nalan Köse

Nazan Alptekin

Nergis Uyar

Neriman Morelli

Nevin Dinççağ

Nihal Tiryaki

Nurten Ünlü

Pınar Bostan

Rekin Aydoğan

Saim Sutekin

Sedef Alkış Koyuncu

Selim Mumcuoğlu

Sibel Kurtaran

Süheyla Özmansur

Şennur Kaya

Tezernur Gücükoğlu

Ülkü Küçükkoç

Ünzile Çuhadar

Vahide Kağıtçı

Yalçın Ünsaldık

Yeşim Bağatur

Yüksel Gezginci

Zafer Öztürk

Zeki Süer

Vizyonumuz

Misyonumuz

Basına Biz...

gallery/başkan
gallery/yönetim
gallery/20. yil

Müziğin evrensel bir dostluk ve barış aracı olarak toplumları kaynaştırması felsefesinden yola çıkarak bunu, disiplinli,  bilimsel ve düzeyli şekilde gerçekleştiren bir topluluk olarak fark yaratmak ve “Marka Olmak”

Başta Klasik Türk Musıkîsi olmak üzere, tüm müzik türlerini beste ve güftelerine sadık kalarak en iyi şekilde icra etmek, mevcut ve potansiyel kitlelere ulaştırmak, izleyicilerimizin ve  üyelerimizin eğitim ve kültürünün gelişimine katkıda bulunmak, müziğimizin tanıtımına vesile olmak